Aktuality  |   Oddelenia  |   Zmluvy, objednávky, faktúry  |   O nás  |   Kontakty
Nachádzate sa v sekcii:Epidemiológia / Tlačová správa: Epidemiologická situácia sa zhoršuje, posilňujeme kontroly

Tlačová správa: Epidemiologická situácia sa zhoršuje, posilňujeme kontroly


Súbory na stiahnutie: 0

Regionálne úrady verejného zdravotníctva spoločne s políciou zintenzívňujú pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu mimoriadne kontroly dodržiavania protiepidemických opatrení vyplývajúcich z platných vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR. Dôraz na dodržiavanie opatrení kladú najmä v červených a horších okresoch. Plánované kontroly uskutočňujú regionálne úrady aj v lepšie zafarbených okresoch.

Spolu s políciou sa RÚVZ sústreďujú na dodržiavanie opatrení v prevádzkach verejného stravovania, prevádzkach potravín, v ubytovacích zariadeniach, prevádzkach fitness, wellness či ďalších zariadeniach starostlivosti o ľudské telo. Dozor nad rešpektovaním protiepidemických pravidiel uskutočňujú aj pri organizovaní hromadných podujatí, ako sú športové či kultúrne udalosti, diskotéky, svadby alebo oslavy v prevádzkach a podobne.

RÚVZ pravidelne kontrolujú dodržiavanie protiepidemických opatrení od začiatku trvania pandémie COVID-19. Týždenne vykonajú v priemere do 2000 plánovaných kontrol prevádzok ako sú napríklad maloobchodné predajne, prevádzky verejného stravovania, fitness centrá, obchodné domy, ubytovacie zariadenia a podobne. V súčinnosti s políciou sa má počet týchto kontrol navýšiť.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva kontrolujú i dodržiavanie domácej karantény.Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky
a regionálne úrady verejného zdravotníctva

COVID-19

 

Ako znížiť riziko nákazy pred infekciou spôsobenej koronavírusom

 

Imunologický prehľad v SR 2018

Viac informácií - Klikni na obrázok

Program monitorovania pitnej vody

klikni na obrázok

Úradné dni

Po: 8.00-11.00 / 11.30-14.00
Ut: 8.00-11.00 / 11.30-14.00
St: 8.00-11.00 / 11.30-14.00
Št: neúradný deň
Pi: 8.00-11.00 / 11.30-14.00

Ako sa chrániť pred kliešťom

Ako predísť chrípke

Radón a zdravie obyvateľstva

Soľ nie je nad zlato


Čisté ruky