Aktuality  |   Oddelenia  |   Zmluvy, objednávky, faktúry  |   O nás  |   Kontakty
Nachádzate sa v sekcii:Podpora zdravia / Neváhajte a dajte sa zaočkovať proti COVID-19

Neváhajte a dajte sa zaočkovať proti COVID-19


Súbory na stiahnutie: 0

Vážení občania,


epidemiologická situácia v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto je naďalej mimoriadne vážna, počet prípadov má každý týždeň stúpajúci trend, čo sa prejavuje v týždennom hodnotení epidemiologicky významných indikátorov pri určení trendu vývoja ochorenia COVID-19. Percento zaočkovaných osôb v 42. kalendárnom týždni nad 50 rokov v okrese Čadca je 50,8 % a v okrese Kysucké Nové Mesto je 51,1 %. V prípade, že nedôjde k zmene v hodnotených ukazovateľoch, ostanú okresy naďalej v III. stupni ohrozenia, t. j. v čiernej farbe. Úroveň komunitného šírenia je naďalej vysoká, epidémie sú zaznamenané v rodinách, v zariadeniach CSS a v školských zariadeniach. Kontroly nad plnením protiepidemických opatrení sú zo strany Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci vykonávané v maximálnom nasadení, cielene, opakovane, zamerané na všetky typy prevádzok (zariadenia spoločného stravovania, fitness, služby, výroba, obchodné domy, ubytovanie a pod.) i v spolupráci s príslušníkmi OO PZ, Mestskej polície, s uplatňovaním sankcií podľa aktuálne platnej legislatívy.

Skúsenosti a medicínske poznatky preukázali, že očkovanie osôb je dôležitým preventívnym nástrojom pre zabránenie vzniku a šírenia ochorenia COVID-19. Týmto Vás chcem požiadať, aby ste zvážili možnosť dať sa zaočkovať proti danému ochoreniu. Dôležitosť očkovania spočíva nie len v prevencii vzniku a šírenia nákazy, ale tiež v miernejšom priebehu tohto ochorenia - chráni pred ťažkým priebehom ochorenia s následnou hospitalizáciou, pred prípadnými zdravotnými komplikáciami po prekonaní ochorenia, v najhoršom prípade až úmrtím. Očkovanie je dostupné v očkovacích centrách a v súčasnosti prebieha už aj bez registrácie - záujemcovi o očkovanie stačí prísť do vakcinačného centra s preukazom poistenca a občianskym preukazom. Zoznam miest, kde je možnosť dať sa zaočkovať aj bez registrácie je k dispozícii na stránke MZ SR: https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie. V platnosti ostáva aj registrácia na očkovanie, prostredníctvom stránky https://korona.gov.sk/, kde dostanete presný termín a čas očkovania, na ktorý sa dostavíte do očkovacieho centra, prípadne máte možnosť využiť očkovanie prostredníctvom výjazdovej vakcinačnej linky Žilinského samosprávneho kraja -  VakciZuzka, kde je možnosť dať sa  zaočkovať bez nutnosti registrácie. Mobilná VakciZuzka navštevuje miesta s nízkou zaočkovanosťou, očkuje jednodávkovou vakcínou osoby staršie ako 18 rokov. Miesta a časy očkovania touto výjazdovou jednotkou sú k dispozícii na stránke Žilinského samosprávneho kraja https://www.zilinskazupa.sk/.

Nebuďte ľahostajní k sebe a okoliu - chráňte seba a svojich blízkych a dajte sa zaočkovať.Mgr. RNDr. Xénia Lukáčová, MPH, MHA
regionálna hygienička
Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci


COVID-19

 

Ako znížiť riziko nákazy pred infekciou spôsobenej koronavírusom

 

Imunologický prehľad v SR 2018

Viac informácií - Klikni na obrázok

Program monitorovania pitnej vody

klikni na obrázok

Úradné dni

Po: 8.00-11.00 / 11.30-14.00
Ut: 8.00-11.00 / 11.30-14.00
St: 8.00-11.00 / 11.30-14.00
Št: neúradný deň
Pi: 8.00-11.00 / 11.30-14.00

Ako sa chrániť pred kliešťom

Ako predísť chrípke

Radón a zdravie obyvateľstva

Soľ nie je nad zlato


Čisté ruky